CLOSE
Back To Top

Конкурс за детска рисунка „Аз и моят град“

  /  Изложби   /  Конкурс за детска рисунка „Аз и моят град“

Конкурс за детска рисунка „Аз и моят град“

Община Сливен в партньорство с Художествена галерия „Дим. Добрович“, организира за 24-ти път традиционния конкурс за детска рисунка „Аз и моят град“.
Участниците са разделени в следните възрастови групи: деца до 7 години, I – II клас, III – IV клас, V – VI клас, VII – VIII клас.
Допустими за участие в конкурса са произведения с формат 35 x 50 см., изпълнени с материали по избор – акварел, темпера, молив или пастел. Всеки участник трябва да посочи на гърба на своята рисунка: име, презиме, фамилия, възраст, училище, име на преподавателя по изобразително изкуство и телефон за връзка.
Организаторите очакват Вашите рисунки в изложбена зала „Сирак Скитник“ до 21 октомври 2018 г.
Резултатите ще бъдат обявени на 23 октомври 2018 г. (вторник), от 11.00 часа в зала „Сирак Скитник“.

Наградени участници

Награждаването на отличените участници в конкурса за детска рисунка „Аз и моят град“, организиран от Община Сливен и ХГ „Димитър Добрович“, се проведе на 23 октомври (вторник) от 11.00 часа в зала „Сирак Скитник“.

Списък на наградените участници в тазгодишното издание на конкурса „Аз и моят град“

I възрастова група ( до 7 години)
1.София Илиева, 5 г., ДГ „Божур“ – Център
2.Дарена Петкова, 6 г., ДГ „Божур“ – Център
3.Милана Дюлгерова, 5 г., ДГ „Божур“ – Център

Поощрения
1.Павлена Димова, 6 г., ДГ „Теменуга“ -Филиал
2. Симон Василев, 6 г., ДГ „Теменуга“ – Филиал

II възрастова група ( 1- 2 кл.)
1.Рая Кисьова, I кл., ОУ „Димитър Петров“
2.Алекс Георгиев, II г кл., СУ „Константин Константинов“
3.Златко Златков, 8 г., ОУ „Юрий Гагарин“

Поощрения
1.Емилия Дамянова, I а кл., ОУ „Д-р Иван Селимински“
2.Габриела Цветкова, 8 г., ОУ „Елисавета Багряна“

III възрастова група (3-4 кл.)
1.Калоян Хаджистойчев, IV кл., ОУ „Елисавета Багряна“
2.Стефани Дечева, IV б кл., СУ „Константин Константинов“
3. Зина Илиева, III в кл., ОУ „Юрий Гагарин“

Поощрения
1.Гергана Ганчева, IV а кл., ОУ „Св. Паисий Хилендарски“
2. Ивана Стефанова, IV в кл., ОУ „Юрий Гагарин“

IV възрастова група (5-6 кл.)
1.Радина Стефанова, V в кл., СУ „Константин Константинов“
2.Живко Джиков, V б кл., СУ „Константин Константинов“
3.Сияна Панайотова, V б кл., СУ „Константин Константинов“

Поощрение
1.Велина Пенчева, V б кл., СУ „Константин Константинов“
2.Емили Йорданова, V б кл., СУ „Константин Константинов“

V възрастова група (7-8 кл.)
1.Дияна Николова, VII б кл., ОУ „Юрий Гагарин“
2.Назлъ Чобан, VIII е кл., ГПЗЕ „Захари Стоянов“
3.Йоана Маринова, VII кл., СУ „Константин Константинов“

Поощрение
1.Силвия Христова, VII кл., СУ „Константин Константинов“
2.Карина Иванова, VII кл., ОУ „Христо Ботев“

Post a Comment